طراحی کاتالوگ،کالانما

طراحی کاتالوگ الماس سبز بهترین راهنمای طراحی کاتالوگ تبلیغاتی حرفه ای، مرجع سفارش برای طراح کاتالوگ و طراحی و چاپ کاتالوگ

 

طراحی کاتالوگ چیست ؟

 

۱. فهرست کالاها یا لیست محصولات یا تولیدات یک مؤسسه یا نمایشگاه و یا طبقه بندی خدمات یک شرکت

۲. دفترچه‌ای که در آن طرز کار قسمت‌های مختلف یک دستگاه توضیح داده می‌شود.

 

کاتالوگ چیست ؟

تفاوت بروشور با کاتالوگ و کاربرد کاتالوگ

علت استفاده از کاتالوگ

چرا طراحی کاتالوگ ؟

چرا طراحی کاتالوگ الماس سبز ؟

سفارش طراحی کاتالوگ

 

کالانما یا کاتالوگ یا بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و... می‌باشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود.

در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می‌شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می‌پردازد)

 

انواع طراحی کاتالوگ بانک و بیمه و طراحی طراحی کاتالوگ سازمان های دولتی و نهادها

صفحه آرایی و طراحی جلد و پشت جلد کاتالوگ

الماس سبز آماده ارائه خدمات طراحی کاتالوگ و چاپ به صورت کاملاً منحصر به فرد،خلاقانه و با تضمین رضایت به مشتریان گرامی در داخل و خارج از کشور می باشد. هدف این گروه کسب موفقیت مشتریان در بازار، تمایز بین رقبا، افزایش فروش با پخش کاتالوگ خلاقانه می‌باشد.

 

تفاوت بروشور با کاتالوگ و کاربرد کاتالوگ

کاتالوگ محصولی است که از بسیاری جهات دارای تشابه‌های قابل توجه با بروشور است. ولی عمده تفاوت آن با بروشور در چگونگی معرفی موضوع است. موضوع در کاتالوگ بصورت فهرست وار معرفی می‌شود. به عبارت دیگر، در کاتالوگ تنها فهرستی معمولاً مختصر از موضوع را ارائه می‌شود، در حالی که در بروشور مطلب بطور مفصل و دقیق طرح میگردد. این تفاوت کلیدی می تواند تعیین کننده ی تفاوت کاربرد کاتالوگ نیز باشد.

جهت روشن تر شدن تفاوت کاربرد بروشور و کاتالوگ مثالی میزنیم: تصور کنید برای خرید یک دستگاه ماشین لباس شویی به یک فروشگاه لوازم خانگی مراجعه کرده اید، فروشنده در ابتدا چند کاتالوگ در اختیار شما قرار می دهد که مجموعه ای از مدل‌های گوناگون ماشین لباس شویی های تولیدی کارخانه‌های مختلف بصورت فهرست وار و معمولاً به همراه عکس و مشخصات اولیه از هر مدل ارائه شده اند.

پس از آنکه شما مدل مورد نظر را انتخاب و آن را خریداری کردید و در مرحله بعدی، این بروشور محصول است که با ارائه ی اطلاعات کامل و دقیق محصولی که خریداری کرده‌اید، مطالب لازم در مورد چگونگی استفاده صحیح، نگهداری، تعمیر، ضمانت‌های و ... در یک کلام هر آنچه در ارتباط با آن کالا لازم است را به شما ارائه می‌دهد.

با توجه به دفعات بیشتر استفاده از کاتالوگ، نسبت به بروشور ، جنس کاغذ و مقوا که در کاتالوگ بکار برده می‌شود، باید دوام و در نتیجه گراماژ بیشتری داشته باشد.

همچنین کاتالوگ در بیشتر موارد حجم کمتری از لحاظ تعداد صفحات خواهد داشت و امکان معرفی تعداد محصولات یا خدمات و ... در آن محدوده ی گسترده تری را به نسبت بروشور در بر می گیرد. کاتالوگ در دیگر نکات تشابه فراوانی را با بروشور دارد. اصول و چگونگی چیدمان عناصر بصری، اندازه قلم ها، ابعاد و ... در کاتالوگ نیز تا حدود زیادی مانند صفحه آرایی بروشور است، اگر چه باید توجه داشت کاتالوگ در غالب موارد دارای حجم تصاویر افزونتر نسبت به نوشتار موجود در آن است.

ابعاد کاتالوگ نیز مشابهت‌هایی با بروشور دارد، ولی استفاده از قطع A4 در کاتالوگ بیشتر مرسوم است. اندازه ی تصاویر نیز مانند بروشور تابع عوامل سه گانه ای است که در بخش بروشور اشاره شد.

با این تفاوت که معمولاً و با توجه به اهمیت جذاب بودن عکس در کاتالوگ، عکس‌های مورد استفاده در آن رنگی و دارای کیفیت خواهند بود. در حالی که در بروشور تصاویر ممکن است بصورت تک رنگ و حتی رسامی ارائه شوند. چون کاتالوگ بیشتر برای موارد اقتصادی تولید می شود و با تصویر مخاطب را جلب می کند ولی بروشور اغلب این وظیفه را به نوشتار محول می کند. فرم بندی کاتالوگ نیز می تواند مانند بروشور دارای حالت‌های سه گانه ی یاد شده باشد.

به‌دلیل مسائل اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها در سال‌های اخیر، ارائه کاتالوگ‌هایی با ویژگی‌های بروشور و بالعکس بسیار متداول شده است و اگر چه این امر توصیه نمی شود ولی در حال حاضر تولید کاتالوگ - بروشور حجمی برابر با تولید کاتالوگ و بروشور دارد.

رقابت در دنیای امروز، موفقیت در کار و تجارت تا حدی زیادی وابسته به تاثیرگذاری مراودات و ارتباطات بازاریابی است. برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه برای هر مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار است و در این امر یکی از بهترین و کارآمد ترین ابزارهای ارتباطی و تبلیغاتی کاتالوگ است.

کاتالوگ ‌های تبلیغاتی به صاحبان صنایع و مدیران مجموعه‌های بزرگ و کوچک این امکان را میدهد تا اهداف خود را دنبال کرده و به آن ها دست پیدا کنند. این منبع ارتباطی ارزشمند جزییات مهم و جامعی را به شکلی جالب و جذاب در اختیار بیننده قرار داده و اساسا استفاده از کاتالوگ شکل انتقال اطلاعات را جذاب و خوش‌آیند تر میسازد.

علت استفاده از کاتالوگ

کاتالوگ یکی از مفیدترین و شناخته شده ترین ابزارهای تبلیغات می‌باشد. طراحی کاتالوگ و بروشورهای تبلیغاتی یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و افزایش سطح درآمد در محیط های اقتصادی امروزه می‌باشد. طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی به صورت خلاقانه و جذاب در کوتاهترین زمان ممکن باعث جذب مخاطب می‌شود و همین عامل باعث افزایش فروش محصولات می‌گردد. با توجه به رقابت فروش کالا در بازار، طرح کاتالوگ تبلیغاتی باید به گونه ای باشد تا به تمایز و جلوه دادن محصولات کمک کند . با توجه به فضای رقابتی در دنیای کسب و کار و تبلیغات، علاوه بر خاص بودن طراحی کاتالوگ و ایده که باعث موفقیت در کسب و کار می‌شود، باید به سایر نکات کلیدی در طراحی توجه کرد، از جمله : جذابیت و خلاقیت طرح، محتوای موثر، هویت سازی، خلق پیام. بنابراین فروش قوی یک محصول به چگونگی طراحی کاتالوگ آن بستگی دارد تا بین صدها رقب خود متفاوت و متمایز باشید .

 

چرا طراحی کاتالوگ ؟

طراحی کاتالوگ در قرن حاضر با توجه به رقابت شدید در کسب و کار، بازاریابی و تبلیغات هدفمند، یکی از موثرترین راهها برای موفقیت و کسب درآمد است . چرا طراحی کاتالوگ ؟ طراحی حرفه ای خلاقانه باعث ارتباط سریع مخاطب با محصولات، خدمات و اطلاعات شرکت در یک قالب هماهنگ می‌شود تا مخاطبان با مطالعه در کوتاه ترین زمان به پیام مورد نظر برسند . از کاتالوگ به عنوان یک ابزار همیشه در دسترس یاد می شود ، با امکان دیده شدن در تعداد دفعات بالا . و به طور قطع از دیگر مزایای آن بازگشت هزینه کاتالوگ در کمترین زمان ممکن نسبت به سایر ابزارها تبلیغاتی نام برد ، بطور معمول پیام‌ها و عناصر مهم در طراحی کاتالوگ شامل : معرفی شرکت، شعار تبلیغاتی، نمایش محصولات یا خدمات، تصاویر، اطلاعات محصولات ، تازه‌ها، چشم‌اندازها، افتخارات، گواهینامه‌ها، اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی در قالب یکپارچه به مشتریان می‌باشند. از مزایای طراحی و چاپ کاتالوگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بازاریابی و تبلیغات هدفمند
 2. افزایش فروش و کسب درآمد
 3. در دسترس بودن و ماندگار بودن کاتالوگ
 4. افزایش اعتبار و مطرح شدن برند در کسب و کار
 5. ارائه کاتالوگ تخصصی در بازار داخلی و برون مرزی
 6. ارائه مستقیم و هدفمند به مخاطب و مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی

 

چرا طراحی کاتالوگ الماس سبز ؟

برخی از ویژگی های مجموعه طراحان شبکه شامل :

 1. مجهز به استودیو عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در داخل مجموعه و عکاسی در حضور مشتری
 2. ارائه خدمات طراحی حرفه ای به مشتریان در داخل و خارج از کشور به صورت مکاتبه ای و غیر حضوری
 3. رعایت اصول طراحی حرفه ای و صفحه آرایی (رنگ ، فونت ، قالب ، تصاویر ... )
 4. ایده طرح های منحصر به فرد ، جذاب خلاقانه و هماهنگ با هویت تجاری مشتریان
 5. هزینه مقرون به صرفه طراحی و چاپ بصورت پکیج کامل
 6. تحویل فایل در فرمت های درخواستی (جهت استفاده در وب سایت ، ایمیل مارکتینگ و...)

 

سفارش طراحی کاتالوگ

مراحل سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ در کوتاه ترین زمان برنامه ریزی شده است که به شرح ذیل می باشد :

 1. مشاوره و برآورد تعرفه قیمت طراحی کاتالوگ درخواستی توسط کارشناس. (09383132099)
 2. تایید و تکمیل فرم نیاز سنجی توسط کارفرما
 3. دریافت اطلاعات طراحی و تصاویر و متن و تعیین زمان بندی و شروع پروژه (پیش پرداخت 30 درصد)
 4. ارسال به آتلیه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی شبکه در صورت نیاز به عکس های با کیفیت
 5. ارسال پیش طرح اولیه در به کارفرما طبق زمانبندی تعریف شده
 6. ویرایش و اصلاح طرح طبق نظر کارفرما
 7. تاییده طرح توسط کارفرما
 8. ارسال طرح به چاپخانه مجموعه
 9. مشاوره و برآورد قیمت چاپ کاتالوگ براساس نوع کاغذ و گرماژ ، تیراژ و نوع روکش و صحافی
 10. چاپ کاتالوگ و صحافی ، ارسال در بسته بندی اختصاصی شبکه چاپ

خدمات الماس سبز شامل طراحی و ساخت:

گرافیک چاپی،3بعدی،انیمیشن، فیلم،تیزر،موسیقی،

صداگذاری،افکت،موشن گرافیک،رندرینگ سه بعدی،

وب سایت،برنامه نویسی ویندوز،اپلیکیشن موبایل

 

انجام امور حضوری شامل خدمات آی تی و نرم افزاری در تهران فقط در مناطق قیطریه،قلهک،الهیه،تجریش،چیذر و اختیاریه انجام می شود .

تماس با الماس سبز

 • ایمیل info[@]greendiamondadv.com
 • کانال تلگرام greendiamondadv
 • تلگرام-واتس اپ 09383132099
 • لطفا فقط از طریق تلگرام یا واتس اپ تماس بگیرد

به دلیل شرایط بحرانی بازار چاپ و کاغذ در حال حاضر فعالیتی در زمینه صنعت چاپ نداریم و فقط موارد زیر را انجام می دهیم:

طراحی وب سایت و سئو گوگل،طراحی سه بعدی و رندرینگ،برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید،انیمیشن دو بعدی و سه بعدی و برندینگ

 

یک برند،دنیایی از خدمات حرفه ای

بازاریابی و فروش خدمات و محصولات شما نیاز به یک بستر متفاوت و چشم نواز ،به دور از طرح های کلیشه ای رایج بازاری و کپی برداری از محصولات مشابه داخلی و خارجی می باشد. موثرترین ابزار های رسانه ای تبلیغاتی را الماس سبز برای شما فراهم می کند
راز ماندگاری و پیشرفت روز به روز ما ارائه خدمات و محصولات با قیمت مناسب و رضایت مشتریان است
Top